Tiskové zprávy

31. 3. 2024 Velikonoce na ZSŽ Plzeň

TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                     
DES OP - Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
31. 3. 2024

 
Volné dny, krásné počasí a velikonoční prázdniny využili členové DES OP v rámci Velikonoc k několika samostatným pracovním akcím na Záchranné stanici živočichů Plzeň.
 
Ve čtvrtek o velikonočních prázdninách dorazila na stanici se synem Krištofem, dcerou  Josefkou  a Klárkou Fialovou kolegyně Magdalena Berkovská. Téměř celý den strávili úpravou zeleně, vystřiháváním odnoží náletů a přerostlého břečťanu kolem stanice i u voliéry pro vodní ptáky na zahradě.
 
Na Velký pátek pak pokračovali celodenní pracovní akcí Radovi. Zatímco my jsme pitvali, tak Karel posekal stařinu a suché bezinky a Vlaďka s Lindou vyhrabaly, vyplely a zametly prostor podél živého plotu i kolem stanice.
 
 
 
 
 
V sobotu Haniny úspěšně a mimo plán chytily a na místě ošetřily agresivního labutího samce zamotaného do rybářského vlasce na Borské přehradě u Litic.
 
 
 
 
 
V neděli se pak čistily rybníčky ve voliéře pro vodní ptáky a opravovala zdeformovaná folie kolem rybníčků. Na své si tentokrát přišla Monika Šedivcová, Tereza Lišková a Hana Makoňová, která řešila opět komplet voliéry, pacienty a celou stanici.
 
 
 
 
 
 
 
Děkuji všem za účast, pomoc a hlavně přístup, díky kterému se nám akce pěkně sešly a navazovaly.