Tiskové zprávy

13. 11. 2023 Ekologická výchova

TISKOVÁ ZPRÁVA
DES OP - Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
13. 11.  2023
 
Programy ekologické výchovy
 

Ekologická výchova a vzdělávání široké veřejnosti zejména v návaznosti na naši českou přírodu, volně žijící druhy živočichů a celkovou ochranu přírody je jednou z našich nejdůležitějších priorit. Již třicet let se snažíme nejenom informovat, ale i vysvětlovat, jak to v přírodě funguje, proč a jak se co děje a že příroda je v tomto směru oproti nám lidem naprosto a bezkonkurenčně dokonalá. Proto právě teď, kdy nepatrně povolil hlavní nápor příjmu zvířecích pacientů a nedá se úplně dobře už pracovat venku, se snažíme (od 1. října 2023 do 31. března 2024) věnovat našim programům ekologické výchovy a vzdělávání.

Teď ve středu 8. 11. 2023 jsem byl s programem „STOPAŘ“ ve třídě u Adama Lišky na ZŠ Třemošná. Musím všechny děti pochválit za jejich znalosti a zájem a Adamovi pak za obsáhlou slohovou práci, kterou ve škole a následně doma vypracoval. Pravda, češtinář by si opět přišel na své, ale Adam je teprve ve druhé třídě, hodně věcí se ještě neučili a hlavně, jak sám říká: „Mně šlo hlavně o ten obsah.“
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zároveň bych vám rád představil i Adamův první „Ptačí“ kalendář na rok 2024, který naprosto spontánně vznikl hlavně díky jeho rodičům a prarodičům a za podpory DES OP. Kdo by měl o tento pěkný kalendář formátu A4 zájem a zároveň chtěl Adama podpořit, může si ho objednat na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
 
 
 
 

Jinak když jsme u zvířátkových nástěnných kalendářů na rok 2024, tak DES OP nabízí i pár posledních výtisků dalšího, v pořadí již třetího, zvířecího kalendáře (formátu A3) naší členky a kolegyně R. Košanové. Ten si lze objednat na naší e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
 
 
 
 

Více na:  https://www.desop.cz/index.php/nase-projekty/kalendare