Tiskové zprávy

26. 9. 2023 Děkujeme ALLCONS PRAHA

TISKOVÁ ZPRÁVA
DES OP - Záchranná stanice živočichů Plzeň
 

26. 9. 2023
 
Není to tak dávno, co jsme veřejně oslovili odborné firmy o spolupráci při tvorbě konstrukčního výkresu hnízdní podložky pro čápy bílé. Mezi několika jednotlivci se nám ozvala i pražská společnost ALLCONS a.s. s tím, že ráda čápům i nám pomůže.
 
 

A proto dnes děkujeme společnosti ALLCONS a.s. za bezplatné vypracování projektové dokumentace nové hnízdní podložky pro čápy.

Součástí výkresu je i staticky propracovaná technická zpráva a statický posudek, při jehož vypracování bylo potřeba přihlédnout k charakteru lokality, umístění podložky a zohlednění jejího zatížení větrem a sněhem, stejně jako k váze hnízda po několika letech.
 
Výsledkem snažení konstruktérů i ochranářů je nová, ideální hnízdní podložka, sloužící hlavně při záchraně jednotlivých hnízd a hnízdišť čápů bílých, umístěných na nevhodných místech a konstrukcích. Požadavek technického zpracování nosné konstrukce pak vzešel ze strany energetiků, kteří by měli výsledný produkt začlenit mezi doporučené a technicky schválené prvky.


https://www.facebook.com/allcons.cz/videos/870302437813818

 
 
Čáp bílý se řadí do skupiny zvláště chráněných druhů ptactva a díky společnosti ALLCONS a.s. přibydou v krajině bezpečné a vhodné hnízdní podložky pro posílení a stabilitu jeho populace.

Děkujeme  

Vzpomenete si na akci Dešenice (KT) a přesun čapího hnízda ze sloupu el. vedení na náhradní hnízdní podložku?  Akce realizována obcí, DES OP, energetiky a krajským úřadem.
 
 
 
 
 
 
Ve finále na hnízdě okroužkována 3 mláďata.
 
 
Koukněte, kde jednoho mladého čápa kolegové odečetli a kudy letěl.