Tiskové zprávy

14.6.2023 Predátor junior ŠD, ZŠ Újezd

TISKOVÁ ZPRÁVA
DES OP - Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
14. 6. 2023
 

Už od mala je chráníme, opečováváme a stavíme mimo realitu. I přesto, že vnitřně to v některých z nás může vyvolávat blažené pocity prvotřídní rodičovské péče, ve finále to nikomu ani ničemu nepomůže a většinou je to naopak.

Mají to v sobě a my to v nich zabíjíme.
 
Když jsme pořádali v pátek 9. 6. 2023 v rámci ekologické výchovy, pohybu v terénu a realitě běžného života již druhý „Predátor junior“ pro žáky školní družiny Základní školy Plzeň – Újezd, bylo jasně cítit a znát (stejně jako u prvního ročníku v roce 2021), že dnešní děti jsou úplně stejné, jako jsme byli my, naši rodiče, prarodiče a předci.

Prostě to mají v sobě, ty přirozené pudy se hýbat, samostatně rozhodovat a překonávat hranice svých možností, strachu a námi stále dokola opakovaných pouček.  

Pro některé to bylo snazší a jednodušší, pro jiné to byla výzva a možná i trochu problém, ale ve všech případech to bylo takové to vnitřní sám sobě dokázat, že to zvládnu.

A bylo úplně jedno, jestli se jednalo o žáka první, druhé anebo třetí třídy. Každý chtěl přeskočit dřevěnou překážku nebo se trefit do plechovky vzduchovkou.

Osobně se musím přiznat, že jsem byl výkony dětí i jejich chováním nadšen! Zatímco se každý den potýkám s tím, že většinu dětí ve své podstatě krom mobilního telefonu, svého pohodlí a absolutní lenosti nic nezajímá, tak u účastníků školní družiny ZŠ Plzeň – Újezd tomu bylo naopak. Všichni soutěžili a plnili úkoly s radostí, maximálním nasazením a vervou, což je patrné i ze všech těch přiložených fotografií.

Na závěr je však nutno říci, že velikánskou zásluhu na tom všem má i tým pedagogů školní družiny, jelikož se nebojí v dnešní době podobnou akci pro děti připravit a hlavně sami jim jdou vždy příkladem.

Celkově to bylo parádní páteční odpoledne, které i když teď jsme v absolutním časovém presu, se vyplatilo do dětí investovat a i nám přineslo hodně pozitivní energie a informace, že ten náš současný svět není ještě tak úplně ztracen.

Děkujeme všem, kteří se na realizaci akce podíleli a hlavně dětem za to, že ukázaly, že se umí v určité situaci samy rozhodnout a chtějí na sobě pracovat.