Tiskové zprávy

12.4.2023 Není zub jako zub - P. Zuber

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
12. 4.  2023

 
"Není zub jako zub" říká Pavel Zuber

Rád bych poděkoval biologovi a pedagogovi Pavlu Zuberovi za jeho dnešní (12. 4. 2023) přednášku pod názvem „ Není zub jako zub“. Děkuji i těm, kteří přišli, a podle reakcí i fotografií soudě, se přednáška hodně líbila a všichni jsme si ji náležitě užili.
 
 
 
 
 
A jelikož jsme za dvě hodiny poutavého vyprávění jednoho s předních biologů a preparátorů stihli probrat pouze mihule, paryby, žraloky a několik druhů ryb, museli jsme slíbit, že v cyklu jeho odborných přednášek budeme na podzim a v zimě pokračovat.
 
 
 
 
Děkujeme i spřátelené společnosti MOVING STATION za pronájem sálu a jako vždy perfektní servis. Příště nás čekají další druhy ryb, určitě plazi, a když to dobře dopadne, tak savci.
Pavle děkujeme.
 
 
 
 
 
 
 
Dešenice u Nýrska

Dle informací a fotografií od paní starostky Lenky Sýkorové z Dešenic na Klatovsku se dnes (12.4.2023) po dlouhém čekání na nové hnízdní podložce na návsi  konečně objevil a zdržoval celý pár čápů bílých. Událost, na kterou jsme všichni netrpělivě čekali. Věříme, že čapí pár na náhradním hnízdě vytvořeném lidmi zahnízdí.
 
 
Původně se do Dešenic jeden čáp vrátil už včera (11. 4. 2023), nové hnízdní podložky si ale nevšímal a urputně sedal na původní sloup el. vedení.
 
 
Naštěstí dnes (12. 4. 2023) přilétl do Dešenic i čáp druhý, a tak dopoledne už oba dva čápi okukovali a stáli na  náhradní hnízdní podložce. Tak uvidíme. Ještě jednou děkuji všem, kteří se na přesunu hnízda a stavbě nové hnízdní podložky podíleli.