Tiskové zprávy

2.12.2022 30 let od založení DES OP

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
2. 12. 2022
 
Třicet let od založení DES OP
 

V pátek 2. prosince 2022 uběhlo přesně 30 let od založení Dobrovolného ekologického spolku – ochrany ptactva (2. 12. 1992). Za tu dobu se událo hodně věcí, zejména letošní třicátá sezóna byla a je pro naši další činnost i fungování zásadní. Máme za sebou tisíce výjezdů, zásahů a příběhů zvířecích i lidských životů. Zasahujeme na zemi, ve vodě i ve vzduchu, provozujeme Záchrannou stanici živočichů Plzeň, realizujeme projekty druhové ochrany, vyučujeme ekologickou výchovu. Třicet let spolu se stovkami kolegů, příznivců, přátel i obyčejných lidí fungujeme téměř 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce za každé situace, ať je zima - léto, pondělí či pátek, povodně, kovid a nebo svátek.
 
 
 
Děkuji všem, kteří nám pomáhají, jsou součástí našeho spolku, pracují pro něj, podporují ho anebo nás pouze sledují a fandí naší činnosti. Bez Vás bychom to nezvládli a hlavně nebyli tam, kde jsme dnes! Děkuji Vám!
 
 
 
U příležitosti této pro nás významné a jubilejní události jsem v těchto dnech převzal od velice nadějné, mladé výtvarnice Terezy Cihlářové naše „sváteční - oživlé“ logo.
 
 
 
Tereza přepracovala naše hlavní grafické logo od Zdeňka Doležala a vdechla mu život tím, že překreslila všechny tři zástupce ptačí říše do reálné podoby. Tím obohatila naši galerii o nové sváteční a oživlé logo pro mimořádné příležitosti. Terezo děkujeme.
 
 
 
 
 
Další výstup, který je věnovaný třicátým narozeninám DES OP je čtyřicetiminutový podcast výborné Markéty Čekanové, natočený 27.10. 2022 přímo na ZSŽ Plzeň. Povídání nejenom o DES OP ale i o ochraně přírody a lidech najdete na „Podcasty Plzeňského kraje“ nebo "www.desop. cz" a nebo přímo zde:
 
 
 
Založení DES OP a jeho historii se podrobně věnuje i právě vydaný čtvrtletník Vítaného hosta.  V aktuálním zimním čísle na straně 32 a 33 jsem pro Vás odpověděl na otázky kamarádky, vydavatelky a šéfredaktorky tohoto zajímavého časopisu Hany Voděrové.
 
 
Na květen pak chystáme spolu s městem Plzní velkoformátovou venkovní výstavu v Křižíkových sadech věnovanou 30 rokům činnosti DES OP a provozování ZSŽ Plzeň.
 
Na webových stránkách a sociálních sítích byste měli celý další rok dohledat, další díly „RETRO PŘÍBĚHŮ – Tenkrát na západě“ a nově pak novou rubriku rozhovorů a reportáží od Daniela Příhody pod trefným názvem „TŘICÍTKA“.
 
 

Takže určitě se máte na co těšit, zachovejte nám svou přízeň, sledujte nás a odebírejte naše Tiskové zprávy a informace. Děkujeme!