Tiskové zprávy

29.11.2022 Afričan a evidence pacientů

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
29. 11. 2022
 

Překvapení z Afriky II.
Nejmenší rybařík v Africe i přes veškerou snahu uhynul.
Před třemi dny (26.11. 2022) jsme Vás informovali o africkém rybaříkovi – ledňáčkovi, který po nárazu do skla ještě k tomu nešťastně spadl na rozpálený gril a seškvařil si letky levého křídla.
 
Paní Andrea, původně z Plzně, se snažila na dálku (přes mobilní telefon) rybaříka zachránit, ale dnes ráno jsem obdržel zprávu, že rybařík uhynul.
 
 
 
Je to škoda, ale v tomto případě se jedná o druh, který je chovatelsky hodně náročný a navíc potravní specialista. I přesto, že paní Andrea si vedla velice dobře a snažila se, seč jí síly stačily, tak rybařík bohužel téměř nepřijímal potravu a musela ho krmit násilím.
 
Jak napsala: „ Ještě večer jsem na něj koukala a spal spokojeně na bidélku, ráno byl bohužel uhynulý na dně proutěného košíku“. Škoda ho, ale více už se podle mě dělat opravdu nedalo. Děkuji paní Andree za snahu i důvěru, bylo by dobré určitě minimálně zabezpečit tu skleněnou plochu, do které ledňáček narazil.
 
 
 
Se vzácnými a zajímavými ptačími pacienty se doslova roztrhl pytel. Během měsíce listopadu jsme řešili například:
 
Chřástala vodního po nárazu do skleněné plochy na Rokycanské třídě nedaleko vlakového nádraží (20.11. 2022), následně okroužkován a vypuštěn.
 
 
 
Potáplici severní, letošní mládě, dovezenou řidičem kamionu z Blatnice u Nýřan, kde seděla zmatená na mokré silnici 22.11. 2022. Následně okroužkována a vypuštěna na řeku Berounku v Plzni.
 
 
 
 
 
 
 
A dnes (29.11. 2022) atypicky zbarvenou káni lesní, sraženou autem ve Štáhlavech.
 
 
 
 
 
A v ČOV Města Touškov - vycáraná divoká kachna (24.11. 2022)