Tiskové zprávy

18.11.2022 Ostrov u KV další hnízdo čápů

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
18. 11. 2022
 
Poslední letošní úprava čapího hnízda Ostrov u KV
 

Pravděpodobně v tomto roce poslední rekonstrukci a úpravu hnízda čápa bílého jsme tento pátek 18. 11. 2022 realizovali v Ostrově u Karlových Varů.  

Snížení hnízda na budově galerie knihovny uprostřed nádherného parku v Ostrově u Karlových Varů proběhlo na základě dohody a za podpory Karlovarského kraje na žádost uživatele objektu.
 
 
 
Celá akce se plánovala poměrně narychlo a podle předpovědi počasí, možnostech výškové techniky a spoluúčasti Hasičských záchranných sborů Karlovarského kraje.
 
Původně jsme měli domluvenou plošinu, ta ale ve stanovený termín nemohla, tak jsme požádali o spolupráci profesionální hasiče HZS KK s tím, že naplánovaná místní hasičská technika musela mimořádně do servisu.
 
Naštěstí se na poslední chvíli podařilo hasičům poskytnout na akci třicetimetrový hasičský žebřík jednotky Dobrovolných hasičů z Chodova.
 
 
Díky perfektní koordinaci hasičů a jich pomoci a zároveň hlavně pak i příznivému počasí a povětrnostním podmínkám (Ostrov u KV byl snad jediným místem v ČR, kde dnes nepršelo) se nám podařilo čapí hnízdo (za dvě hodiny) snížit, uklidit střechu, vyčistit okapové žlaby a poměrně náročnou akci úspěšně zrealizovat.

Více už na přiložených fotografiích a děkuji všem zúčastněným, hlavně pak hasičům, kteří nám pomohli, také hasičským složkám.
 
 
V koši na hasičském žebříku opět Jiří Segeč - mimo jiné výborná práce.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na laně pak s Jirkou i Miloš Paisker st. při úklidu střechy a čištění okapů.
Takové větší loutkové divadlo.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na zemi Jirka s Mildou a Pavlem Steinbachem.
 Děkuji opravdu všem, bylo to skvělé, rychlé a profesionální!