Tiskové zprávy

15.10.2022 Činnost ZSŽ Plzeň zachráněna!

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
15. 10. 2022


Činnost ZSŽ Plzeň zachráněna.

V sobotu 15. 10. 2022 nám definitivně po 12 letech a po téměř půl milionu  kilometrech dosloužila naše služební zásahová TOYOTA HILUX.

Propadlá STK, rozsáhlé poškození nosného rámu vozidla, kompletně opotřebovaný podvozek, obě nápravy a kardan by si vyžádaly statisícovou investici v hodnotě téměř poloviny ceny nákupu nového vozu, a tak bylo po několika konzultacích rozhodnuto o postavení vozu mimo službu.

Se slzou v oku po 12 letech společné služby zvířatům i lidem a  494.859 km převážně v terénu jsem vůz definitivně odstrojil a poslal do důchodu.
 
 
Nové zásahové vozidlo stejné značky i typu je však stále ve výrobě a jeho dodání se zhruba o půl roku opozdilo.

Hrozilo, že budeme od soboty 15. 10. 2022 bez auta a jenom díky interpelaci veřejnosti a úřadů se podařilo po dohodě všech dotčených složek značky TOYOTA získat na překlenovací období adekvátní vozidlo náhradní. To nám bylo zapůjčeno prostřednictvím firmy TOYOTA Dolák – Plzeň  a tím bylo další fungování ZSŽ Plzeň zachráněno!
 
 
Jedná se o v minulosti už užívaný asistenční vůz, který máme pouze zapůjčený a budeme následně firmě Dolák (dle dohody)  vracet.
 
 
 
Nikdy bych neřekl, že se do takového auta vejde tolik věcí a že k výkonu naší činnosti je jich tolik potřeba.
 
Každopádně naše činnost a akceschopnost ZSŽ Plzeň je tímto krokem zachráněna a děkujeme firmě TOYOTA, zejména pak TOYOTA Dolák – Plzeň za operativní řešení, pomoc a bezplatné poskytnutí náhradního vozu na překlenovací období do doby, než bude vyroben a dodán vůz nový.
 
Děkujeme!!!