Tiskové zprávy

15.8.2022 Činnost ZSŽ Plzeň vážně ohrožena!

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
15. 8. 2022
 
Činnost Záchranné stanice živočichů Plzeň vážně ohrožena!


Pokud nové zásahové vozidlo pro Záchrannou stanici živočichů Plzeň nedorazí v dohodnutém termínu do poloviny října 2022, nebudeme schopni fungovat a naše činnost i existence tím bude vážně ohrožena!

Současné jediné a dvanáct let staré zásahové vozidlo Záchranné stanice živočichů Plzeň Toyota Hilux je již na hranici své životnosti. Proto jsme už 3. února 2022 začali věc řešit s předním prodejcem Toyoty v Plzni. Výsledkem jednání byla dodací lhůta nového vozu do devíti měsíců s příslibem, že se prodejce pokusí vůz zajistit dříve, tak abychom nemuseli jezdit, riskovat a investovat další desetitisíce do vozu starého.
 
 
Přesněji 14. 10. 2022 nám skončí a nejspíše i propadne technická způsobilost stávajícího zásahového vozidla, které má už odslouženo a najeto převážně v terénu téměř 500.000 km.
 
Pokud do té doby prodejce nedodá zásahové vozidlo nové, jsme bez auta!
 
Podle plánu a dohody mělo být nové plně vybavené a funkční zásahové vozidlo dodáno tak,  abychom mohli bez komplikací a plynule ve své činnosti i nadále pokračovat. Peníze na nový vůz díky silnému a strategickému partnerovi DES OP máme připravené, zaplatili jsme sto tisíc zálohu a čekáme.
 
Bohužel 2. 8. 2022 jsme prostřednictvím prodejce obdrželi od centrálního evropského skladu (Toyota Central Europe – Czech s.r.o.) dopis o tom, že už takhle pro nás kritická devítiměsíční dodací lhůta se o dalších šest měsíců s politováním prodlužuje.
 
 
Ihned jsme tedy pod tlakem nově vzniklých událostí oficiálně informovali management centrálního evropského skladu (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) dodavatelů vozu Toyota s tím, že chápeme všechny komplikace, které firmu postihly, ale pokud nebude do 15. 10. 2022 stát před stanicí pojízdné a funkční nové zásahové vozidlo, tak je ohrožena činnost nejen naší organizace, ale i funkčnost a akceschopnost Záchranné stanice živočichů Plzeň!
 
 
Na mou zoufalou žádost a prosbu o posunutí termínu dodání spíše dopředu než dozadu dodavatel vozů okamžitě reagoval tím, že termíny dodání nového vozu prověří a bude nás o výsledku šetření co nejdříve informovat.
 
Takže nám držte palce, nebo kdo můžete, udělejte prosím zázrak, protože opravdu jestli do 15. 10. 2022 nebudeme mít nové zásahové vozidlo, tak jsme prostě skončili, a to si myslím, že by po třiceti letech činnosti, služby a spolupráce s IZS, městem i krajem byla veliká škoda.
 
My to auto nechceme zadarmo, my ho chceme včas!
 
Děkuji předem a i nadále Vás budeme o stavu věci aktuálně informovat.