Tiskové zprávy

25.7.2022 Jedeme na doraz

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
25. 7. 2022
 

Důležité upozornění!
Současné teplé večery jsou ideální pro přesuny a návštěvy netopýrů. Plzeň je opět uprostřed tahových cest netopýrů hvízdavých a po celém území platí výstraha při večerním větrání! Upozorňujeme na tento problém již 30 let a doporučujeme do oken osadit síta proti hmyzu. Rovněž
nenechávat otevřená okna na osvětlených chodbách a společných prostorách. Nenechávejte ani otevřené ventilačky při odjezdu na dovolenou či víkend! Letošní sezóna se netopýrům evidentně vydařila, a tak prevence je víc než důležitá. Navíc za nás nemáme kapacitu vyjíždět v noci, to samé platí i o hasičích a městské i státní policii. Nepodceňujte danou situaci, následky jsou pak hodně drahé!
 
 
Jedeme na doraz a stále je to málo

Od května letošního roku jede většina lidí pohybujících se kolem DES OP a Záchranné stanice živočichů Plzeň doslova nadoraz. Počty výjezdů, zásahů a pacientů týdně počítáme na desítky, telefonáty jdou do stovek, a přesto se to některým volajícím může zdát málo!

Nerad to říkám, ale děláme, co můžeme, a věřte, že to není vůbec snadné. Každý případ je jiný a vyžaduje jiný postup, jiné řešení. Navíc většina lidí pro nás a přírodu pracuje nezištně a mimo své hlavní zaměstnání a už teď nemá kapacitu řešit další a další, kolikrát zbytečné vykonstruované problémy. Není to o penězích ani lenosti pracovat, ale je to o čase, spolupráci a Vaší angažovanosti!

Řešení problémů není opravdu pouze o tom, že nám zavoláte a rozdáte úkoly, ale i o tom, že budeme vzájemně spolupracovat a pomůžete nám problém vyřešit, zejména když ve většině případů jde o problém způsobený lidmi. Děkujeme.