Tiskové zprávy

26.4.2022 Vycházka - Filmování

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
26. 4. 2022
 
Vítání ptačího zpěvu – jarní ornitologická vycházka

 
Zveme Vás na ornitologickou vycházku a Den otevřených dveří v areálu Záchranné stanice živočichů Plzeň. Více na přiloženém letáčku, přičemž Den otevřených dveří v areálu ZSŽ Plzeň proběhne v sobotu 30. 4. 2022 od 10.00 do 16.00 hod.
 
 
 
Natáčení s Prokopem Pithartem - Davidem Attenboroughem II.

V neděli a v pondělí 24. a 25. 4. 2022 jsme měli tu čest natáčet s kolegou dokumentaristou a kameramanem v jedné osobě  Prokopem Pithartem.
 
 
 
Natáčeli jsme bobří hráze a mokřady jak na našem Kateřinském potoce nedaleko Rozvadova, tak i přírodní rezervaci Janovský mokřad. Naším cílem bylo získat co nejvíce kvalitního filmového materiálu do 25 minutového dokumentu České televize o divoké přírodě a fungujícím ekosystému.
 
 
 
 
 
 
 
 
I přesto, že téměř celou neděli nám pršelo, tak to za to stálo a byl to pro nás všechny poměrně náročný, ale zároveň i obrovský zážitek!
 
 
Prokop Pithart je, jak jsem si vytáhl z úvodu jednoho z článků o jeho novém pořadu „DO DIVOČINY“, mladý nadšený filmový dokumentarista a autor několika populárně naučných přírodovědných pořadů České televize, které vás pohltí a přimějí opustit pohodlí domova a vydat se spolu s ním  vstříc dobrodružství do nitra české přírody. Na jeho příběhy se budete těšit, i když vás jinak brouci, ptáci a bobři kolem vás moc nezajímají. Entuziasmus Prokopa Pitharta je totiž hodně nakažlivý, pravdivý a určitě vás bude bavit.
 
Já navíc znám Prokopa jako výborného fotografa, žáka ornitologa Jaroslava Cepáka (vedoucího Kroužkovací stanice N. muzea Praha) a precizního filmaře, který si dokáže poradit v každé situaci a většinu problémů či překážek bere jako výzvu a cennou zkušenost!