Tiskové zprávy

16.2.2022 Brigáda pro nezničitelné!

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
16. 2. 2022
 
Sekání rákosí v přírodní rezervaci Nový rybník Líně. Brigáda pro nezničitelné!
 

Dnes je to druhý týden, co jsem se definitivně minimálně na dva měsíce vypnul a při odchytu labutě velké na rybníku Košinář si zpřetrhal vazy levého kolene. Díky okamžitému zákroku a profesionální pomoci ortopedů a zdravotníku z FN Plzeň jsem dnes po operaci, ale šest týdnů nesmím koleno ohnout ani zatížit. V reálu to vypadá tak, že bych konečně mohl dodělat všechny nezbytně nutné evidence a papíry, ale zato výrazně se zpozdí práce v terénu. I přesto, že členové DES OP fungují a dle svých možností zajišťují chod stanice i spolku, jsou akce, které bez Vás nezvládnou.

Navíc teď nás opravdu tlačí čas a je znát, že poslední dva týdny se práce  v terénu  zastavila. Proto si dovoluji požádat všechny naše příznivce, milovníky adrenalinu, bahna, extrému a velké dřiny, zda by nebyli ochotní se zmobilizovat a zapojit do některé z našich akcí. Jedná se opravdu o mimořádnou situaci, kdy bude potřeba, aby v jeden okamžik nás bylo na jedné akci co nejvíce a zvládli jsme její realizaci v co nejkratší době.

Zájem je opravdu o hodně silné, fyzicky i duševně zdatné, nezničitelné jedince, jelikož akce, kterou je třeba zrealizovat co nejdříve i s ohledem na počasí a klima, nebude snadná. Konkrétně by se jednalo o sekání rákosového ostrůvku z vody (vysoké rybářské gumáky)  a úklid posekané hmoty mimo vodní plochu. Přesněji o každoroční sekání rákosí v přírodní rezervaci Nový rybník  nedaleko Plzně mezi Líněmi a Úherci.  Na sekání máme dva silné křovinořezy, vše se obsluhuje z vody  a bahna po kolena a následně je třeba rákosí vysbírat a na kánoi natahat na břeh.

Vše je patrné z přiložených fotografií z roku 2018, pokud se sejde hodně lidí, tak se jedná o akci na jeden víkendový den řádově 5 až 7 hodin.  Dva křovinořezy, kánoi, lana + nářadí máme, co potřebujeme, jsou lidé ve vysokých gumákách, dva sekáče, několik sběračů a těch, co budou kánoi s rákosím tahat sem tam. Termínově co nejdříve - nejbližší sobota, pokud se tedy přihlásí více než 5 použitelných lidí.
 
Vyhledáváte podobnou zábavu, chcete se dobrovolně zničit, byl byste ochotný se akce zúčastnit? Pokud ano, tak pište na náš e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , jelikož jaro se blíží a je třeba akci zrealizovat co nejdříve.