Tiskové zprávy

18.1.2022 Žádost o spolupráci

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
18. 1. 2022
 
Žádost o spolupráci – výzva


Zdravíme všechny naše příznivce, přátele a kolegy v novém roce a hned v jedné z našich prvních tiskových zpráv roku 2022 bych Vás rád požádal o urgentní podporu a pomoc. Nutně totiž potřebujeme další dva specialisty do našeho týmu DES OP, a to zejména projektanta a psychologa či psychiatra na dva letošní klíčové projekty.
 

Projektant

Již od poloviny loňského roku jsme s  panem projektantem Zdeňkem Techlem z Lobez pracovali na projektové přípravě a dokumentaci celkové rekonstrukce a modernizace naší Záchranné stanice živočichů Plzeň – Doubravce. Od prosince pan Techl ze zdravotních důvodů nemůže příliš dlouho vysedávat a kreslit u počítače, a tak bohužel došlo k tomu, že naše jinak výborná spolupráce, za kterou mu tímto děkujeme, musela být přerušena.

Momentálně jsme ve fázi geometrického zaměření pozemku, částečného rozvržení budov a voliér plus technické sítě.

Na základě výše uvedených informací bychom teď nutně potřebovali dalšího projektanta, který by se nebál této výzvy, chtěl se do projektu zapojit a přípravu projektové dokumentace převzal. Přesněji, víme úplně přesně, co chceme, zároveň to ale nebude vůbec snadné a navíc se nejedná o úplně lukrativní zakázku.

Hledáme totiž schopného a šikovného člověka, který by byl ochoten nám pomoci spíše z přesvědčení a za režijní cenu nákladů na projektovou dokumentaci. Narovinu říkám, že pan Techl to pro nás řešil bez nároku na honorář (za což mu děkujeme) a tím pádem naše organizace nedisponuje desetitisíci či statisíci korun, tak abychom projekt zadali za 100.000 profesionální firmě, jak se říká na klíč. Navíc znovu opakuji, nejedná se o klasický projekt typu rodinný dům či kanceláře, ale o léčebný areál pro volně žijící živočichy s dost přísnými a specifickými podmínkami na celkovou výstavbu a realizaci.    

Zkrátka je to výzva pro nadšence a člověka, který chce pomoci projekt podpořit a hlavně si to může časově i ekonomicky dovolit.
 
 
 
 
Psycholog, psychiatr 

Na březen- duben letošního roku chystáme velkou „detektivní“ výstavu zaměřenou na nelegální trávení volně žijících živočichů.

Výstava by měla být jak na „panelech“, tak v elektronické podobě a jejím obsahem  bude hlavně zveřejnění všech podkladů, informací a výsledků šetření týkajících se případu loňské (dubnové) otravy čtyř orlů mořských u Velkého Boru na Klatovsku.

Na tomto případu stále pracujeme a rádi bychom s ročním odstupem shrnuli všechny dosavadní výsledky, a to i dalších případů, které se od té doby odehrály. Jelikož se nám podařilo zajistit opravdu velké množství dat, které by mohly výrazně posunout šetření a potírání této nelegální činnosti, rádi bychom, aby se výstava věnovala i psychologickému rozboru a postřehům z oboru psychiatrie.

Za tímto účelem hledáme profesionálního psychologa, psychiatra, kterého by dané téma zajímalo (zaujalo) a chtěl se ujmout zpracování této problematiky.

Samozřejmě i v tomto případě se nejedná o placený posudek či službu, ale spíše o dobrovolnickou činnost a pomoc v dané oblasti.
 
 
 
 
 
Je mi jasné, že mnozí z Vás se při čtení této tiskové zprávy v tom lepším případě pouze usmívají, někteří si možná dokonce klepou na čelo, ale já věřím, že stále ještě se najdou lidé, kteří něco umí, dokáží a jsou ochotni pomoci. Koneckonců za třicet let fungování našeho spolku mám kolem sebe desítky a stovky takovýchto lidí, jsem za ně rád, velice si jich vážím a samozřejmě jim za to děkuji!
 
V případě zájmu nás můžete kontaktovat na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Děkuji.