Tiskové zprávy

15.5.2021 Všechno sedí na vejcích - Kryštofa

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
15. 5. 2021
 
Všichni sedí a jaro je v plném proudu II.

Nejen jaro, ale i naše záchranářská sezóna je v plném proudu, k tomu nám trochu stoupá voda v řekách, a tak hodně by nám pomohlo, kdybychom nemuseli řešit zejména nepodstatné věci a zbytečné telefonáty a mohli se plně soustředit na to, co je potřeba. Takže nesbírejte mláďata savců ani ptáků! Nehledejte problém tam, kde není, hlavně nám pomozte při řešení jednotlivých případů. Děkujeme.  

 
Kryštofa na hnízdě

Od úterý 13. 4. 2021 všichni s napětím sledujeme návrat našeho vysílačkou označeného čápa bílého na hnízdo do Polžic u Horšovského Týna (DO). Díky tomu jsme zjistili, že Kryštof je vlastně Kryštofa a že od 18.  4. 2021, kdy se svým čapím partnerem obhájila hnízdo, začala se pářit a následně snesla první vejce, na kterém sedí střídavě se samcem od prvního dne.  
 
Dění na hnízdě i pohyb Kryštofy už téměř rok nepřetržitě a bedlivě sleduje i náš člen Bohumil Mášek. Jeho mapy a fotografie znáte určitě všichni, přičemž v pátek 14. 5. 2021 se vydal do Polžic i on s tím, že prověří, co se na lokalitě aktuálně děje. Z jeho inspekční cesty přikládáme  parádní fotografie nejen Kryštofy, ale i jejího partnera přímo z hnízda.
 
Pokud vše dopadne tak, jak má, tak počítáme, že první mládě by se mohlo v Polžicích začít líhnout každým dnem. Držme čápům palce, letošní hnízdní sezóna je v plném proudu nejen v Polžicích, ale naprosto všude.