Tiskové zprávy

13.2.2021 Zima jak má být

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP Plzeň
DOBROVOLNÝ EKOLOGICKÝ SPOLEK – OCHRANA PTACTVA
Záchranná stanice živočichů Plzeň
www.desop.cz
 
13. 2. 2021
 
Zima jak má být.


Tak konečně i v Plzni máme bílo, mrzne a vypadá to jak v zimě. I když čím jsem starší, tím méně mám z podobného počasí radost, ale na druhou stranu hlavně pro přírodu a děti je to to nejlepší, co může být. Volně žijící druhy zvířat se s tímto pro nás klimatickým extrémem dokáží velice dobře vypořádat a ozdravná selekce slabších kusů v populaci nadcházející sezóně jenom prospěje.

Takže radujme se z každého krásného dne, i když třeba jen na chvilenku zasvítí sluníčko, protože tak pěkná zima tady už dlouho nebyla.

Pátek na Velkém boleveckém rybníku byl alespoň v Plzni opravdu působivý. Posuďte sami.
Nekrmte nám hlavně ty labutě na zamrzajících vodních plochách a už vůbec ne na ledě. Je třeba, aby se tito severští ptáci, kteří se dokáží vypořádat ještě s nižšími teplotami než lední medvědi, sami přesunuli na nezamrzající řeky. V případě labutí z Boleváku to je řeka Berounka, což je pro ně za rohem pět minut letu se startem i přistáním. Navíc ptáky na Boleváku, jak sami vidíte, průběžně monitorujeme. Děkujeme, že zákaz krmení vodních ptáků na Boleváku budete i teď hlavně v jejich zájmu respektovat. 
Zima v Plzni.