Tiskové zprávy

4.1.2021 Rozela

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP Plzeň
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
4. 1. 2021
 
Ztracená rozela.
Zdravíme všechny naše příznivce a přátele v novém roce a hned první zpráva bude tak trochu pracovní s žádostí o pomoc. Z let předešlých víme, že síť našich příznivců spolehlivě funguje, a tak tentokrát zpráva hlavně pro Plzeňáky a lidi z přilehlého okolí Plzně.

Dne 27. 12. 2020 nám do ZSŽ Plzeň přivezla odchytová služba Městské policie Plzeň okroužkovanou a náhodně odchycenou rozelu. Tohoto nápadně barevného papouška strážníkům téhož dne předala nálezkyně paní Markéta, která ho pohotově odchytila v Plzni - Hradišti u řeky Úhlavy.  Papoušek je označený chovatelským kroužkem a hledáme majitele, kterému ulétl.

Předpokládáme, že rozela nebude z daleka a pokud by se majitel přece jen nenašel či nepřihlásil, tak budeme následně pro ni hledat i náhradní domov. Přednost má samozřejmě chovatel s odpovídajícím chovným zařízením a zkušenostmi. Rozela se chová jako částečně ochočená, a tak určitě budeme rádi, když se pro ni najde náhradní domov co nejdříve. Více na přiložené fotografii.

Informace a kontaktovat nás prosím můžete na náš e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Děkuji a s pozdravem Karel Makoň ZSŽ Plzeň