Tiskové zprávy

5.10.2020 Žádost o pomoc

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP Plzeň
Záchranná stanice živočichů Plzeň

5. 10. 2020 
 
Žádost o pomoc!
 
Zase se nám toho tady na záchranné stanici živočichů sešlo, obracíme se na Vás s žádostí o pomoc.
 
Mníšek šedý.

Kroužkovaného, ukřičeného, ale zato částečně ochočeného a kamarádského papouška nám dovezla odchytová skupina Městské policie Plzeň 25. 9. 2020. V předávacím protokolu je uvedena lokalita odchytu Špálova ulice v Plzni na Lochotíně, kousek od Košuteckého jezírka. Papoušek je kroužkovaný (nezaměnitelně označený) a pravděpodobně ho majitel hledá. Matně si vybavuji, že dokonce ještě před tím, než se papoušek dostal k nám do stanice, tak mě kontaktovala nějaká paní, které jsem řekl, aby mi poslala na sebe kontakt v SMS (zprávu si vždy uložím a pak mám zpětnou vazbu v mobilním telefonu a mohu nálezce kontaktovat). Bohužel SMS mi nedorazila (možná byla poslána na jiné číslo), a tak kontakt na majitele nemám. Ozvěte se proto, prosím, ještě jednou, ať se může papoušek co nejdříve vrátit domů, nebo ať ho můžeme nabídnout k osvojení další osobě. Pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo volejte na 777 145 960.

Korálovka.
Další exotické zvíře, které nabízíme bezplatně do trvalého chovu zodpovědnějšímu a zkušenějšímu chovateli, je samec korálovky (Lampropeltis triangulum campbelli). Tento u nás běžně chovaný exotický had se k nám do ZSŽ opět dostal v rámci nadstandardního servisu, který poskytujeme například městu Plzni s tím, že zvíře bylo nalezené jako opuštěné, vyhozené. Kdo by měl o kluka korálovky zájem, nechť se ozve co nejdříve, odpovídající chovatelské zázemí a zkušenosti s chovem plazů jsou žádoucí.

Hledáme rodinu labutího samce A168.
Urgentně hledáme labutí rodinu, ve které má samec (taťulda) na krku červený ornitologický límec A168. V blízkosti označeného samce letos hnízdícího na Velečínském rybníku u Blatna by se mohlo zdržovat letošní šedé mládě, kterému ze zobáku visí rybářský vlasec. Mládě potřebuje nutně ošetřit, nevíme, zda vlasec není s rybářským háčkem. Poslední pozorování a pokus o odchyt proběhl 30. 9. 2020 na Volevským  rybníku u Mariánského Týnce nedaleko Kralovic /PS/. Tady labutí pár se samcem A168 a několika šedými mláďaty sedl na rybník k našemu domovskému páru, ale ten ho po krátké potyčce z rybníka vyhnal. Kam se labutí rodina s poraněným mládětem přesunula, se nám však zjistit nepodařilo, a proto žádáme veřejnost, aby pokud uvidí někde na vodní ploše labutí rodinu s mláďaty, kde samec bude označen červeným ornitologickým límcem A168, aby nám dali co nejdříve vědět. Zároveň by bylo dobré, kdyby nálezci prověřili i skutečnost, že spolu s touto rodinou se stále pohybuje i jedno šedé