Tiskové zprávy

6.9.2020 Skvosty mezi odpadky

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP Plzeň
Záchranná stanice živočichů Plzeň

6. 9. 2020 
 
Obec Nečtiny
Regionální muzeum Nečtiny
Výtvarná skupina KLASKARAS ART
Sběrný dvůr v Nečtinech
 
A to vše v režii a z dílny manželů Stoklasových a jejich přátel v Nečtinech.
 
Skvosty mezi odpadky
aneb předměty, které si nezaslouží skončit v kontejneru.
 
Výborný nápad, neuvěřitelná akce, parádní výstava a další finanční podpora pro Záchrannou stanici živočichů Plzeň. Na vernisáž této benefiční výstavy konané v Regionálním muzeu v Nečtinech jsme Vás zvali i my 3. 7. 2020. Účast byla veliká, sešlo se hodně lidí i věcí, hodně se i vydražilo. V průběhu celé akce se organizátorům podařilo získat pro naši záchrannou stanici rovných 19.000,- Kč. Přičteme-li k tomu i výtěžek 5.000,- Kč z loňské akce, kdy mladí výtvarníci skupiny KLASKARAS ART vydali benefiční pohlednice, dostali jsme na činnost naší zvířecí nemocnice během dvou let od Nečtinských 24.000,- Kč. Děkujeme!

Děkujeme mnohokrát zejména všem, kteří s těmito projekty přišli a spolupodíleli se na jejich realizaci. Vážíme si velice nejenom finančního daru, ale i vynaloženého úsilí, přístupu a energie, kterou nám všichni zúčastnění věnovali.  Děkujeme!
 
A protože i my jsme chtěli poděkovat trochu jinak, než je obvyklé, domluvili jsme se s hlavní organizátorkou obou projektů paní Jitkou Stoklasovou, že se tentokrát potkáme u nás na Záchranné stanici v Plzni na Doubravce.
 
Navíc nám se letos nepodařilo z organizačních důvodů a v důsledku nešťastně se sešlých zásahů s návalem zvířecích pacientů se zúčastnit úvodní vernisáže v Nečtinech, a tak jsme pro zástupce z Nečtin připravili přátelskou exkurzi a prohlídky léčebného zázemí ZSŽ i se zvířecími pacienty.
 
Bohužel počasí nám zrovna nepřálo, ale to neměnilo nic na tom, že se akce vydařila.

Porcelán, sklo, kamenina, keramika, hračky, ale i staré kočárky a obrazy. To vše se sešlo na benefiční akci ve sběrném dvoře v Nečtinech. Pro mě naprosto geniální nápad a propojení snad všech oblastí a vnímání podstaty lidského bytí. Ekologická likvidace odpadu, návrat „nepotřebných“ věcí zpět do života, ekologie a kultura burcující k zamyšlení, inspiraci.

Předání výtěžku z akce.
Poskytnuté finanční prostředky budou použity na námi připravovaný projekt návratu části krajiny zpět přírodě. Hned jak budeme moci prozradit podrobnosti, určitě se dozvíte více a konkrétní podobu našeho záměru. Zatím jsou peníze uloženy na našem účtu a jejich použití je vázáno na konkrétní projekt. Děkujeme.