Tiskové zprávy

12.5.2020 Bude líp!

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP Plzeň
Záchranná stanice živočichů Plzeň

12. 5. 2020

Bude líp!
 
Má poslední úvaha na téma Koronavirus a sucho vyvolala očekávané reakce, a jsem rád, že nás sledujete, čtete a neváháte poslat svůj názor, i když je třeba úplně jiný než ten můj.

Nejde mi o nějaké napadání vlády a jednotlivých ministrů či jejich plánů, ale vadí mi, když ze mě někdo dělá nesvéprávného idiota a navíc ten někdo nikdy nic skutečně neřídil.

Nepotřebuji, aby mi stát stále dokola říkal, co mám a nemám dělat! Jediné co opravdu potřebuji jak v profesním, tak v osobním životě je to, aby stát určil jasná pravidla pro všechny a řešil to, co řešit může a má, a ne aby si se mnou prostřednictvím medií a reklamy povídal o tom, proč to nejde a nedělá!

Systém, kdy je z každého z nás cíleně snímána osobní zodpovědnost, protože se mezi námi najde pár „nesvéprávných“ a nezodpovědných, nikam nevede. Proč by měla většina těch „normálních“ být šikanována kvůli těm několika, co to nechtějí chápat a většinou to ve finále ani po všech těch opatřeních nepochopí?

Takže to jen tak na vysvětlenou než Vás opět začnu přesvědčovat, že bude líp a že se naštěstí najdou i tací, kteří to co dělají myslí vážně a dělají to s maximálním nasazením.

První fotografii jsem dostal od Lenky Horáčkové, která zachytila svého ročního syna Beníka (Benjamína Güntera), jak zadumaně „studuje“ naše výukové karty „Zvířátka kolem nás“. Navíc fotografie vznikla náhodou v momentě, kdy naše karty Lenka spolu s dcerou Amálkou používala při počítačové výuce dětí z Lesní školky Berounka.

Použité karty holky odkládaly na zem a ty zaujaly malého Beníka natolik, že vydržel v klidu bez mámy až do konce výukového programu.

Fotografie od Lenky mi přišly natolik skvělé, pozitivní a hlavně pravdivé, že jsem požádal i Ivonu Doležalovou mladší (mimo jiné dceru autora obrázků na výukových kartách Zdeňka Doležala) aby mi s jejich dvou a půl letou Kiki (Kristýnkou Januškovou) nafotila to, co jsem občas dostal na krátkém videu od mé kamarádky Ivonny Doležalové (babičky Kristýnky a manželky Zdeňka Doležala).


Fotografie, které jsem následně dostal, nešly neposlat, a to co malá Kiki na nich předvedla s obrázky od svého dědy, kterého bohužel nepoznala, jelikož Zdeněk Doležal nečekaně zemřel 26. 10. 2007, mě opět ujistilo v tom, že ještě není nic úplně ztraceno a že jednou  „Bude líp!“.

Děkuji jak Lence, tak Ivoně za fotografie, pozitivní zprávy i souhlas se zveřejněním. Vám všem pak za přízeň i Vaše názory, které průběžně posíláte.