Tiskové zprávy

6.11.2019 Krmítka do parku Homolka

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP Plzeň
Záchranná stanice živočichů Plzeň

6. 11. 2019
 
Nová krmítka pro drobné ptáky v parku Homolka.
Za přítomnosti fotografky Taťány Typltové jsme včera (5. 11. 2019) tak trochu i slavnostně osadili s kolegou Milošem Blažkem a Naďou Popovou dvě fungl nová obří krmítka pro drobné ptáky do parku Homolka v Plzni na Slovanech.

Výrobu, instalaci a výměnu dvou 19 let starých původních krmítek osazených rovněž naší organizací (DES OP) v roce 2000 (viz dobová fotografie se zástupci Nadačního fondu Zelený poklad) finančně podpořila v letošním roce VODÁRNA PLZEŇ a.s.

Finanční částku 30.000,- Kč poskytla VODÁRNA PLZEŇ a.s. z projektu Vodárenské kapičky, přičemž do tohoto programu se náš spolek mohl přihlásit právě díky Nadě Popové, která ve vodárně pracuje. Vodárenské kapičky jsou totiž projektem hlavně zaměstnanců plzeňské vodárny, kteří jednotlivé žádosti předkládají vedení akciové společnosti, garantují její obsah a ve finále se na realizaci aktivně spolupodílejí.

Vymyslet a následně vyrobit dvě obří krmítka nás krom materiálu, povrchové úpravy kovů i dřeva včetně osazení stálo většinou ve dvou lidech téměř pět dní, a budeme rádi, když krmítka budou ptactvu i návštěvníkům parku sloužit minimálně dvacet let jako ta předešlá. 

Děkuji nejenom Nadě Popové za obhájení projektu a získání finanční podpory od Vodárny Plzeň, ale i všem ostatním, kteří se na projektu, výrobě a osazení krmítek spolupodíleli. Jmenovitě truhláři Karlu Štěpánovi, výrobci kovových dílů Karlu Makoňovi staršímu a Miloši Blažkovi za pomoc při kompletaci a osazení krmítek a dalším. Více už na přiložených fotografiích z Archivu DES OP a od Taťány Typltové.