Tiskové zprávy

8.7.12 Liška na gauči

TISKOVÁ  ZPRÁVA

 

Název - téma:

Liška na gauči aneb ideální mazlíček!

 

Ze dne: 

8.7. 2012

 

Místo konání:

Plzeň

 

Vlastní zpráva:

 

Právě jsem po čtyřech velice perných dnech dorazil domů, abych se mimo jiné podíval i na výsledek dnešní reportáže Zpravodajství televize Prima o poměrně dosti závažném problému a to lišce,  která byla odchycena městskou policií v rodinném domku v Plzni na Bílé Hoře. 

 

Po shlédnutí reportáže musím bohužel konstatovat, že TV Prima se už chová úplně stejně jako TV Nova a že je čas s těmito medii přestat spolupracovat!

 

Ona naprosto nic neříkající reportáž, která nepřinesla vůbec žádný požadovaný výstup, natož nějakou  solidní informaci, je úplně debilní jako 90% reportáží TV Nova!

 

 Paní Bláhová, která již druhý týden hystericky telefonuje jak k nám na stanici, tak následně na městskou policii, v reportáži s úsměvem, pochopením a lidskou tváří popisuje, jak to vlastně bylo všechno v pohodě a v klidu a jak by si pomalu chudinku lištičku osvojili.

 

Naše vyjádření o tom, že je to vše následek právě přiblblých reportáží medií a pochybných odchovů šelem, případně jejich následného vypouštění zpět do volné přírody při stříhání strategicky vynechali, přičemž redaktor Miroslav Sedláček to na závěr „napravil“ větou, kterou nevím kde pochytil o tom, že „Pokud bude zvíře zdrávo, tak ho vypustíme zpět do volné přírody, a tak se může stát, že se k někomu zase nastěhuje!“ Nejen, že řekl holý nesmysl, ale ještě z nás udělal úplné pitomce, jelikož to samozřejmě nejde!      

 

Přátelé, já nevím jak Vám, ale mně už  tyhle přiblblé, lživé a manipulativní reportáže schovávající se za roztomilá zvířátka, přecitlivělost veřejnosti a smyšlené příběhy opravdu vadí! Mimo jiné každá takováto reportáž má za následek desítky dalších podobně připitomělých případů, kdy si lidé pořizují domů divoká zvířata, která následně přestanou zvládat a nebo ve velkém a zcela zbytečně sbírají a nosí jejich mláďata!  Každá takováto reportáž, za kterou dostane kde kdo zaplaceno, NÁS následně stojí nemalé finanční náklady, úsilí a čas ji vyvrátit! Je to vše pouze cílené matení veřejnosti, které ve finále končí úhynem či smrtí onoho zvířete!

 

Ona liška, která se opakovaně a cca měsíc pohybovala po několika domácnostech v Plzni na Bílé Hoře, je totiž podle mého názoru uměle odchované mládě, které uteklo či bylo vypuštěno zpět do volné přírody. Takové zvíře si však většinou svou svobodu dlouho neužije, jelikož ztratilo svou přirozenou plachost a schopnost přežit v přírodě. Většina takových zvířat pak hyne pod koly aut, rukou člověka či následkem otravy, jelikož jejich podezřelé chování je úplně stejné jako u zvířat nemocných a podezřelých z nákazy. Proto, pokud si někdo myslí, že tím, že někde sebral a „zachránil“ liščátko či kuničku a  pak je vrátí zpět do volné přírody, něčemu pomohl, tak se šeredně mýlí! To už nemluvím o tom, v jakých podmínkách jsou pak některá zvířata doživotně chována a jak je s nimi zacházeno.

Naše liška má ještě tu smůlu, že den před jejím odchytem jsem řešil naprosto stejný případ v zahrádkářské kolonii pod Seneckým rybníkem a den poté našla v té samé lokalitě další podobně podezřelou a již uhynulou lišku městská policie. Na základě těchto skutečností je totiž vážné podezření na nějakou nákazu či hromadnou otravu hned několika zvířat, přičemž všechny tři lišky se našly na stejné lokalitě a mají hodně podobné příznaky.

 

Proto také naše liška, která je zatím jediná živá, je umístěna v karanténě a izolaci, kde se příliš jako ochočená nechová. Je totiž také možné, že se pletu a jde jen o další nemocné zvíře. Celý případ operativně řešíme s Krajskou veterinární správou, která rozhodne na základě výsledku vyšetření uhynulých zvířat, jak se bude dále postupovat.

 

Takže žádné vypouštění zvířete zpět do volné přírody nehrozí a já osobně budu tlačit i na to, aby se zvíře už do dalšího zájmového chovu nedostalo a pokud je prokazatelně uměle odchované, tak aby se potažmo našel jeho původní majitel, který bude na základě platné legislativy povolán k patřičné zodpovědnosti.

 

Živé zvíře a navíc divoké je totiž starost a nejen domácí mazlíček z televizní obrazovky, kterého si může kde kdo chovat a  jen tak pořídit!

 

 

 

 

Zpracoval:

Za DES OP Karel Makoň DES OP (777 145 960)